Co vás zajímá?

sportuj a získáš

ZUZKA

Jmenuji se Zuzka a od malička jsem sportovec tělem i duší. Pocházím z atletické rodiny a atletice se aktivně věnuji od 9 let, oddíl Spartak Praha 4 je mým druhým domovem. Ve své závodní kariéře jsem se specializovala na hod diskem v kombinaci se sprintem. Mým největším úspěchem jsou dvě stříbrné a jedna bronzová medaile z Mistrovství České republiky v hodu diskem žen.

Deset let jsem se také v Praze věnovala trénování atletické přípravky (děti 6-10 let), poté jsem 3 roky trénovala starší žactvo, ale nyní se věnuji dorostu a dospělým závodníkům.

Dva a půl roku jsem působila jako trenérka v dámském fitness klubu. V roce 2019 jsem úspěšně dokončila kurz fitness trenéra. Nyní jsem trenérkou na volné noze, vedu vlastní kruhové tréninky a působím také jako osobní trenérka nadšenců, kteří chtějí posilovat, běhat nebo kombinovat obě tyto aktivity. Kromě toho mám v Dolních Břežanech také svou atletickou přípravku.

Vést lidi mě baví, ráda všem pomáhám, aby se překonávali a plnili si své cíle. Snažím se, aby se moji svěřenci po fyzické i po psychické stránce cítili dobře.

Díky sportu jsem získala především opravdové přátele, bojového ducha, touhu neustále na sobě pracovat a ani v těch nejtěžších chvílích nic nevzdávat. Sport mnoho bere, ale ještě víc dává. A proto tohle všechno tak miluji ;-)

Vzdělání a kurzy

VŠE v Praze, Fakulta podnikohospodářská fakulta, obor Podniková ekonomie a management, specializace marketing.

Český atletický svaz: trenér atletiky 3. třídy, trenér žactva, trenér atletické přípravky, rozhodčí.

Certifikáty:

- Instruktor fitness (Fitness akademie Ronnie CZ).

- Diastáza břisních svalů.

IVA

God dag til alle sammen!

Jmenuji se Iva a kromě atletiky je mou vášní Skandinávie. Vystudovala jsem český jazyk a literaturu a norštinu na FF UK. V Norsku jsem studovala na univerzitě v Oslu, psala diplomovou práci v Bergenu a nakonec jsem pracovala jako překladatelka a tlumočnice na ražbě tunelu. Do Čech jsem se vrátila, když jsem čekala dceru. V roce 2020 se nám narodil syn a nyní si užívám roli maminky na rodičovské dovolené.

Od třinácti let jsem dělala atletiku a mezi mé oblíbené disciplíny patřily skok daleký a trojskok, ve kterých jsem se stala několikanásobnou mistryní ČR v kategoriích od dorostu až po dospělé. Na FTVS UK jsem získala trenérskou kvalifikaci: atletika 2. třídy (specializace skoky). Mým domovským oddílem byla Slavia Praha a poté Spartak Praha 4, kde jsem několik let trénovala a vedla atletickou přípravku pro děti od 6 do 10 let.

Kromě sportu mám blízko k literatuře a jazykům, a tak ve volném čase pracuji jako korektorka a učím norštinu. Dříve jsem z norštiny překládala knihy (detektivky, knihy pro děti).

Sport je pro mě nejen vášní, ale i drogou, meditací a relaxací. Jak řekl Tyrš: Ve zdravém těle, zdravý duch. Toto heslo se snažím předávat dětem na atletické přípravce, ženám při kruhových trénincích či všem na atletických příměstských táborech a sportovních víkendech. Vždy se snažím, aby se děti a ženy se mnou cítily příjemně, dozvěděly se něco nového a odcházely po tréninku s dobrou náladou.

Vzdělání a kurzy

FF UK: filologie: dvouobor český jazyk a literatura, norština.

FF UK: pedagogické minimum pro výuku českého jazyka a literatury na SŠ.

FTVS UK: II. trenérská třída: specializace skoky.

Český atletický svaz: rozhodčí.

Certifikáty:

- Diastáza břišních svalů.

KDO NÁM POMÁHÁ?

HONZA

Jmenuji se Honza a se sportem jsem začínal už v dětském věku. Vyrůstal jsem v Krkonoších, vždy mě to táhlo k horám a přírodě. V zimě jsem zde učil děti lyžovat a doteď, když mohu, se sem vracím. Kromě sjezdového lyžování, rád jezdím na běžkách a toto nadšení se snažím předávat i svým dcerám.

Jako každý kluk na malém městě, ani já jsem nebyl výjimkou a několik dní v týdnu jsem trávil na fotbalovém hřišti. Ačkoliv jsem na trávníku nechal kousek zdraví a s aktivním fotbalem jsem musel skončit, moje nadšení pro tento sport jsem se snažil sdílet s mladými nadějnými talenty na Slavii (ale moje srdíčko bije pro Spartu 😊).

Když jsem potkal Ivu v Třebohosticích, věděl jsem, že moje děti na jejích trénincích nebudou chybět. Atletika je všestranně rozvojový sport a zejména pro děti je ideálním startem do budoucna. Udělal jsem si trenérskou licenci (Atletická přípravka) a bylo rozhodnuto, jak mohu se sportem dál pokračovat. Baví mě adrenalin při závodech, zejména běžeckých a cyklistických. Další mou zálibou je potápění (UDI Advanced Open Water Diver, zhruba 150 ponorů).

Význam našeho loga Sportuj a získáš.

Pro naši filozofii Sportuj a získáš jsme zvolily logo znázorňující ležatou osmičku nebo-li nekonečno, a to z toho důvodu, že symbolizuje nejen něco dokonalého, tajemného, ale též představuje cyklickou podstatu věcí, nekonečný návrat od konce k začátku. Někdy tento symbol lze nalézt pod názvem Uroboros, symbol dokonalosti. Pochází ze starověkého Egypta, kde byl zobrazován v podsvětních knihách jako had, který si požírá vlastní ocas, čímž se vyjadřuje, že „Vše je Jedno.“ Na některých zobrazeních je had z poloviny světlý a z poloviny tmavý, čímž naznačuje symboliku jin-jang, duality věcí, které se vzájemně doplňují a tvoří dokonalý celek.

Proč právě fialová barva?

Fialová je barva léčení. Proto jsme si ji vybraly za vlajkovou barvu filozofie Sportuj a získáš. Když sportuješ, léčíš své tělo a mysl. Fialová též spojuje protiklady, skládá se z červené a modré barvy, což můžeme vnímat i jako spojení ženského a mužského principu. Vytváří tím jednotu a jednotou se dostáváme k našemu logu, které vyjadřuje nekonečnost, propojení, jin-jang. Sportuj a získáš zdravé tělo.

Proč právě zelená barva?

Zelená je barva přírody, rovnováhy, klidu a naděje. Nikdy není pozdě začít! Zelená barva nám připomíná jaro, kdy zima odchází a přichází něco nového. Vše se znovu rodí na svět. Aztékové vkládali mrtvým panovníkům do těla místo srdce zelený kámen chalchihuitl, symbol znovuzrození, egyptští mumifikátoři používali ke stejnému účelu posvátného brouka skarabea zhotoveného ze zeleného drahokamu smaragdu. Zelená barva též symbolizuje dech. Sportuj a získáš pořádný nádech, a tím klid v těle i duši.

Aktuality

Nabíráme nové děti do atletické přípravky v Dolních Břežanech!

20.6.2024 08:31

Děto narozené v letech 2011 - 2020 zveme do našeho atletického kroužku. Více informací a přihláška zde.

Atletika ve Škvorci od září 2024 naplněna

15.6.2024 08:26

Děkujeme za důvěru, atletický oddíl Sportuj a získáš s pobočkou ve Škvorci hlásí plno od září 2024. Dne 9. 9. 2024 a v následujících dnech se budeme těšit na našich 115 dětí v přípravce!

Soutěžíme s atletikou pro děti

2.6.2024 15:08

V květnu a v červnu jsme se zapojili do soutěže atletických přípravek od atletika pro děti. Vybrané děti závodily v hodu medicinbalem, ve štafetě, týmové časovce a v dalších disciplínách. Moc děkujeme za odměny.

Ukázková hodina atletiky ve Škvorci

2.6.2024 15:05

Ve středu 5. 6. 2024 se od 17:00 a od 17:30 koná ukázkový trénink atletiky ve Škvorci, a to na Ovále (Tyršova 176, Škvorec). Zájemci pište, prosím, na: iva@sportujaziskas.cz

Sportovní láhev s naším gepardem

14.5.2024 11:17

Máme nové logo s gepardem, které budeme využívat pro naší atletickou přípravku. Jako první jsme geparda použily na krásné sportovní lahve. Mrkněte na lahvičku zde, kde najdete i info ohledně nákupu.

Všechny aktuality